Posted By admin Posted On

Kuchnie na miarę – na co zwrócić uwagę?

Zakup kuchni na miarę cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które urządzają lub remontują swoje kuchnie. Choć jest to rozwiązanie droższe i bardziej czasochłonne, na o wiele więcej zalet niż standardowe zestawy mebli kuchennych, jakie można znaleźć w sklepach. Zanim zdecydujemy się na kuchnię na miarę, warto jednak najpierw ustalić swoje wszystkie oczekiwania.

Kuchnie na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie w wielu sytuacjach. Sprawdzają się we wnętrzach, do których trudno jest kupić meble w standardowych rozmiarach. Gdy kuchnia jest wyjątkowo mała lub mamy aneks kuchenny, warto zastanowić się nad wykonaniem mebli w konkretnym rozmiarze. Także w przypadku bardzo dużych i przestronnych kuchni wybór mebli na wymiar może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu można optymalnie zagospodarować przestrzeń i sprawić, że kuchnia będzie elegancka, ergonomiczna, a jednocześnie wygodna w codziennym użytkowaniu. Kuchnie na miarę świetnie sprawdzają się również we wnętrzach na poddaszach i pod skosami – do takich pomieszczeń trudno jest dobrać meble, które będą spełniały wszystkie wymagania wnętrza.

Oryginalne i jedyne w swoim rodzaju

Kuchnie na miarę to droższe rozwiązanie w porównaniu do zakupu gotowych mebli kuchennych. Gotowy zestaw kupimy w salonie nawet za kilkaset złotych. Meble wykonane na wymiar będą nas kosztować co najmniej kilka razy więcej. Będą to jednak meble dużo lepszej jakości, wykończone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, dopasowane do wnętrza, solidne, wytrzymałe i długowieczne. Inwestując w meble na miarę do kuchni możemy mieć pewność, że przez długi czas będą się prezentowały tak samo dobrze jak tuż po ich zainstalowaniu. Dużym atutem kuchni na wymiar jest również fakt, że możemy mieć naszą wymarzoną, oryginalną i jedyną w swoim rodzaju kuchnię. Wybierając indywidualny projekt mamy pewność, że nikt poza nami nie ma takich samych mebli kuchennych.

Zaplanuj, zanim zamówisz

Jeśli chcesz wykonać kuchnię na miarę, warto na początku ustalić, jak konkretnie ma ona wyglądać. Do wykonawcy warto wybrać się z gotowym projektem, niekoniecznie na papierze, ale w głowie. Im dokładniej opowiemy o swoich oczekiwaniach, tym szybciej nasza wymarzona kuchnia nabierze realnych kształtów. Dobrze jest więc już na wstępie odpowiedzieć sobie na kilka pytań – czy kuchnia ma być wykonana w stylu nowoczesnym czy klasycznym, czy interesują nas meble drewniane czy jednak wykonane z nieco tańszych płyt, jakie chcemy mieć wykończenia, uchwyty, kolorystykę. To wszystko warto mieć w głowie, zanim zdecydujemy się na wykonanie kuchni na miarę.

Dobrym rozwiązaniem może być szukanie inspiracji w katalogach wnętrzarskich, salonach meblowych, a także w innych miejscach, gdzie można zapoznać się z nowoczesnymi trendami i sprawdzonymi rozwiązaniami kuchennymi. Mając przykładowe zdjęcia czy wizualizacje, o wiele łatwiej będzie wytłumaczyć projektantowi, o jaką kuchnię nam chodzi. Pamiętajmy jednak, by zachować zdrowy rozsądek – nie wszystko, co dobrze wygląda w katalogach wnętrzarskich, będzie również dobrze prezentowało się w naszej kuchni. Nie zapominajmy, że wizualizacje są często robione w dużych i przestronnych wnętrzach. Nie da się ich odwzorować w malutkiej i nieustawnej kuchni, w której trzeba oszczędzać każdy centymetr kwadratowy powierzchni.

Szukaj dobrego wykonawcy

Aby kuchnia na miarę spełniła wszystkie oczekiwania i była dokładnie taka, jak sobie wymarzyliśmy, trzeba znaleźć wykonawcę, który jest w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenie. Wykonanie kuchni na miarę będzie na pewno dużo bardziej czasochłonne niż kupno gotowych mebli w salonie. Dlatego też musimy mieć świadomość, że trzeba będzie na meble poczekać kilkanaście dni, czasem nawet kilka tygodni. Konieczne jest również znalezienie wykonawcy, który ma doświadczenie, umiejętności, a także cieszy się dobrymi opiniami wśród osób, które już korzystały z jego usług. Przy wyborze wykonawcy warto sprawdzać nie tylko ceny, ale przede wszystkim jego dotychczasowe realizacje. Każdy szanujący się twórca mebli kuchennych ma rozbudowane portfolio, w którym znajdują się wszystkie realizacje. Im będzie ich więcej, tym większą możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem. Upewnijmy się jednak, czy w portfolio znajdują się zdjęcia realizacji czy jedynie wirtualne projekty 3D. Jeśli są same projekty, może się okazać, że fachowiec wcale nie jest tak doświadczony, a jego umiejętności bardziej są na papierze niż realne.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.